Vishay/Dale CMF55332K00DHEA
CMF55332K00DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55332K00DHEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55332K00DHEA.pdf
Availability of CMF55332K00DHEA
QUANTITY
CMF55332K00DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55332K00DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55332K00DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55332K00DHEA
Related LinksCMF5533, CMF55332K00DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55332K00DHEA Details Description
Related parts for CMF55332K00DHEA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68, 68 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 10A 120VAC datasheet.pdf
OSC VCTCXO 24.576MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 3.81MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.1UH 6.6A 17 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050" datasheet.pdf