Vishay/Dale CMF55332K00FLR6
CMF55332K00FLR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55332K00FLR6
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55332K00FLR6.pdf
Availability of CMF55332K00FLR6
QUANTITY
CMF55332K00FLR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55332K00FLR6
Internal Part NumberEIS-CMF55332K00FLR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55332K00FLR6
Related LinksCMF5533, CMF55332K00FLR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55332K00FLR6 Details Description
Related parts for CMF55332K00FLR6
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANSDUCER 500# PRES 1-5V datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.017DIA TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf