Vishay/Dale CMF5533K000BEEB
CMF5533K000BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533K000BEEB
Brief Description
RES 33K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533K000BEEB.pdf
Availability of CMF5533K000BEEB
QUANTITY
CMF5533K000BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533K000BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5533K000BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533K000BEEB
Related LinksCMF5533, CMF5533K000BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533K000BEEB Details Description
Related parts for CMF5533K000BEEB
SCREWDRIVER PHILLIPS #0 6.69" datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC XDCP SGL 32-TAP 50K 8-SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 24SOIC datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 3+GND SZD7 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
PWR HDR RA THOLE GOLD 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
HEATSHK LABEL 0.250" PRESCORE datasheet.pdf