Vishay/Dale CMF5533K200BEEK
CMF5533K200BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533K200BEEK
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533K200BEEK.pdf
Availability of CMF5533K200BEEK
QUANTITY
CMF5533K200BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533K200BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5533K200BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533K200BEEK
Related LinksCMF5533, CMF5533K200BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533K200BEEK Details Description
Related parts for CMF5533K200BEEK
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 4.8A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS STR PLUG-SOCKET 0.6 M datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 10VOUT 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HI/T W/L datasheet.pdf
CONN DMC 20POS datasheet.pdf