Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41SE-LC
D38999/20MG41SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG41SE-LC.pdf
Availability of D38999/20MG41SE-LC
QUANTITY
D38999/20MG41SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41SE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41SE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG41SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG41SE-LC
IC FLASH 4MBIT 80NS 48TSOP datasheet.pdf
LABEL TT PAPER WHT 2.00 X 1.00" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K 2% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 230MA 18 OHM SMD datasheet.pdf
PMI BASE 15/32 NEON MIDG SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf