Vishay/Dale CMF5533K300FHEB
CMF5533K300FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533K300FHEB
Brief Description
RES 33.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533K300FHEB.pdf
Availability of CMF5533K300FHEB
QUANTITY
CMF5533K300FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533K300FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5533K300FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533K300FHEB
Related LinksCMF5533, CMF5533K300FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533K300FHEB Details Description
Related parts for CMF5533K300FHEB
RES 13K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SERIAL NETWRK INT CMOS 24-DIP datasheet.pdf
WIRE TIE 5.75" 40LBS UV datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 330MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
IC MUX LATCH 5BIT 2:1 ECL 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS MALE W/COUPLING datasheet.pdf
CAP CER 68PF 3KV N2000 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 150MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf