Vishay/Dale CMF5533R000FKEB39
CMF5533R000FKEB39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533R000FKEB39
Brief Description
RES 33 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533R000FKEB39.pdf
Availability of CMF5533R000FKEB39
QUANTITY
CMF5533R000FKEB39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533R000FKEB39
Internal Part NumberEIS-CMF5533R000FKEB39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533R000FKEB39
Related LinksCMF5533R, CMF5533R000FKEB39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533R000FKEB39 Details Description
Related parts for CMF5533R000FKEB39
CAP FILM 1000PF 5% 200VDC RADIAL datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR 9RS08KA2 datasheet.pdf
ADAPTER PWR 5VDC 1A 1.3MM INTL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AP,STR,SNB,RA,CM datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP ADJ 10-MSOP datasheet.pdf
POSITIONER BLANK M/2 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ8 8S OLIVE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf