Vishay/Dale CMF5533R200FKEA
CMF5533R200FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533R200FKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533R200FKEA.pdf
Availability of CMF5533R200FKEA
QUANTITY
CMF5533R200FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533R200FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5533R200FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533R200FKEA
Related LinksCMF5533, CMF5533R200FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533R200FKEA Details Description
Related parts for CMF5533R200FKEA
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 18MM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HOUSING W/COVER RJ45 JACK datasheet.pdf
RES SMD 6.911K OHM 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 4POS datasheet.pdf