Vishay/Dale CMF5533R200FKR6
CMF5533R200FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533R200FKR6
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533R200FKR6.pdf
Availability of CMF5533R200FKR6
QUANTITY
CMF5533R200FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533R200FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5533R200FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533R200FKR6
Related LinksCMF5533, CMF5533R200FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533R200FKR6 Details Description
Related parts for CMF5533R200FKR6
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS2359 datasheet.pdf
RES SMD 25.2KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MODULE FIBER OPTIC XMIT 6.6GB datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 180MA 2.132 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
33UF 25V 6,3X6,3X5,3MM 105C 2000 datasheet.pdf