Vishay/Dale CMF5534K800BHEA
CMF5534K800BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5534K800BHEA
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5534K800BHEA.pdf
Availability of CMF5534K800BHEA
QUANTITY
CMF5534K800BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5534K800BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5534K800BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5534K800BHEA
Related LinksCMF5534, CMF5534K800BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5534K800BHEA Details Description
Related parts for CMF5534K800BHEA
IC COMPARATOR DUAL VOLT 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADR PA 16POS SIDE 2MM TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
PLUNGER SPRING RETAINER datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 4SMD datasheet.pdf
RES 178K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf