Vishay/Dale CMF5535R200BHBF
CMF5535R200BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5535R200BHBF
Brief Description
RES 35.2 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5535R200BHBF.pdf
Availability of CMF5535R200BHBF
QUANTITY
CMF5535R200BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5535R200BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5535R200BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)35.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5535R200BHBF
Related LinksCMF5535, CMF5535R200BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5535R200BHBF Details Description
Related parts for CMF5535R200BHBF
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
MQS 2POS. CENTER LOCK PLUG ASSY datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROCESS METER 0-10VDC LCD PNL MT datasheet.pdf
VINYL INSL BUTTED SEAM RING TONG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 10MLF datasheet.pdf
IC MIXER DBL-BAL HI IP3 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf