Vishay/Dale CMF5536K100BEEK
CMF5536K100BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5536K100BEEK
Brief Description
RES 36.1K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5536K100BEEK.pdf
Availability of CMF5536K100BEEK
QUANTITY
CMF5536K100BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5536K100BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5536K100BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)36.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5536K100BEEK
Related LinksCMF5536, CMF5536K100BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5536K100BEEK Details Description
Related parts for CMF5536K100BEEK
CONN RING 8 AWG #1/4 SOLIS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLK ENDPLATE PEK2,5-10 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf