Vishay/Dale CMF5539K000BEBF
CMF5539K000BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5539K000BEBF
Brief Description
RES 39K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5539K000BEBF.pdf
Availability of CMF5539K000BEBF
QUANTITY
CMF5539K000BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5539K000BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5539K000BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5539K000BEBF
Related LinksCMF5539, CMF5539K000BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5539K000BEBF Details Description
Related parts for CMF5539K000BEBF
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 700MA 250 MOHM datasheet.pdf
FILTER LC 75MHZ 100MA 0603 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
THERMOSTAT 53 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 270 NF 10% 400VDC datasheet.pdf