Vishay/Dale CMF5539K000BEEK
CMF5539K000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5539K000BEEK
Brief Description
RES 39K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5539K000BEEK.pdf
Availability of CMF5539K000BEEK
QUANTITY
CMF5539K000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5539K000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5539K000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5539K000BEEK
Related LinksCMF5539, CMF5539K000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5539K000BEEK Details Description
Related parts for CMF5539K000BEEK
IC OFFLINE SWIT PWM OTP HV TO220 datasheet.pdf
BEZEL GRAY FOR PM4H TIMER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" STACKER datasheet.pdf
SILICONE FUSION TAPE,1"X36' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 12PIN SLD CUP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
FAN 120X38MM LCKD RTR 12VDC datasheet.pdf