Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG11JE-LC
D38999/26JG11JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG11JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JG11JE-LC.pdf
Availability of D38999/26JG11JE-LC
QUANTITY
D38999/26JG11JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG11JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG11JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG11JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG11JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG11JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG11JE-LC
IDC CABLE-APK64A/ AE64G / APK64A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP-3 POS NON SHORT datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 17 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 82 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 9C BRD 600V datasheet.pdf