Vishay/Dale CMF5539R200FEEK
CMF5539R200FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5539R200FEEK
Brief Description
RES 39.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5539R200FEEK.pdf
Availability of CMF5539R200FEEK
QUANTITY
CMF5539R200FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5539R200FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5539R200FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5539R200FEEK
Related LinksCMF5539, CMF5539R200FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5539R200FEEK Details Description
Related parts for CMF5539R200FEEK
HOLDER BATTERY 4-D LANTERN REPL datasheet.pdf
RES SMD 2.2KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
CBL RIBN 18COND 0.156 MULTI 100' datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BASE STATION FSICE FOR MCU MOD datasheet.pdf
TRANSMITTER OPT MOD 20-125MB/S datasheet.pdf
END MOUNT ADAPTER FOOTBLCK PLSTC datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC WP 1.5KW 200V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf