Vishay/Dale CMF553K2000CEEA
CMF553K2000CEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K2000CEEA
Brief Description
RES 3.2K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K2000CEEA.pdf
Availability of CMF553K2000CEEA
QUANTITY
CMF553K2000CEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K2000CEEA
Internal Part NumberEIS-CMF553K2000CEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K2000CEEA
Related LinksCMF553K, CMF553K2000CEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K2000CEEA Details Description
Related parts for CMF553K2000CEEA
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.81A 60 MOHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 1X2 1310NM datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 945MA 140 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf