Vishay/Dale CMF553K9000BEBF
CMF553K9000BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K9000BEBF
Brief Description
RES 3.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K9000BEBF.pdf
Availability of CMF553K9000BEBF
QUANTITY
CMF553K9000BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K9000BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF553K9000BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K9000BEBF
Related LinksCMF553K, CMF553K9000BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K9000BEBF Details Description
Related parts for CMF553K9000BEBF
FIXED IND 3.2UH 9.9A 8 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
INSERT STRIPS 2300 PIECE datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CAR RADIO RX AM/FM/HD 40QFN datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf