Vishay/Dale CMF553M5200FKEB
CMF553M5200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF553M5200FKEB
Brief Description
RES 3.52M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553M5200FKEB.pdf
Availability of CMF553M5200FKEB
QUANTITY
CMF553M5200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553M5200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF553M5200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.52M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553M5200FKEB
Related LinksCMF553M, CMF553M5200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553M5200FKEB Details Description
Related parts for CMF553M5200FKEB
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS SKT datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 8SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 24POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DYNAMIC 1900D REC ASSY CAGE 22P datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf