Vishay/Dale CMF55422K00FKEK
CMF55422K00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55422K00FKEK
Brief Description
RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55422K00FKEK.pdf
Availability of CMF55422K00FKEK
QUANTITY
CMF55422K00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55422K00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF55422K00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55422K00FKEK
Related LinksCMF5542, CMF55422K00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55422K00FKEK Details Description
Related parts for CMF55422K00FKEK
IC DIFF LINE DRVR QUAD LP 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 68.04VC SMD datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 10-LLP datasheet.pdf
CALIBRE TYPE I datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 1.8V 150MSPS 40-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/08/180LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
RES SMD 2.857K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 350MW SOT23 datasheet.pdf