Zetex Semiconductors ZXM64P035G
ZXM64P035G picture photo
Mfg. Part Number
ZXM64P035G
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
35V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC
Datasheet Download
ZXM64P035G.pdf
Availability of ZXM64P035G
QUANTITY
ZXM64P035G Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXM64P035G
Internal Part NumberEIS-ZXM64P035G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZXM64P035G today.
SeriesZXM64P
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXM64P035G
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXM64P035G
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZXM64, ZXM64P035G Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXM64P035G Details Description
Related parts for ZXM64P035G
RES SMD 6.65K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
POWER SUPPLY DC 60V/9A PROGRAM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.3A SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20W +/-5V 2A datasheet.pdf
RES 82 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf