Vishay/Dale CMF55432K00FHEB
CMF55432K00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55432K00FHEB
Brief Description
RES 432K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55432K00FHEB.pdf
Availability of CMF55432K00FHEB
QUANTITY
CMF55432K00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55432K00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55432K00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55432K00FHEB
Related LinksCMF5543, CMF55432K00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55432K00FHEB Details Description
Related parts for CMF55432K00FHEB
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V datasheet.pdf
RES MO 2W 2.7 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN 32POS MALE PC ROW A+C datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf