Vishay/Dale CMF55432R00CEEB
CMF55432R00CEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55432R00CEEB
Brief Description
RES 432 OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF55432R00CEEB.pdf
Availability of CMF55432R00CEEB
QUANTITY
CMF55432R00CEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55432R00CEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55432R00CEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55432R00CEEB
Related LinksCMF5543, CMF55432R00CEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55432R00CEEB Details Description
Related parts for CMF55432R00CEEB
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 720NH 15.5A 5.5 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
FUSE GLASS 180MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
FUSE AUTO 7.5A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf