NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. KMPC860PCVR66D4
KMPC860PCVR66D4 picture photo
Mfg. Part Number
KMPC860PCVR66D4
Brief Description
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
Datasheet Download
KMPC860PCVR66D4.pdf
Availability of KMPC860PCVR66D4
QUANTITY
KMPC860PCVR66D4 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMPC860PCVR66D4
Internal Part NumberEIS-KMPC860PCVR66D4
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed66MHz
Display & Interface Controllers-
Ethernet10 Mbps (4), 10/100 Mbps (1)
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMPC860PCVR66D4
KMPC860PCVR66D4 Details Description
Related parts for KMPC860PCVR66D4
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 166.667MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 68POS .5MM datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 8CIRC .375 datasheet.pdf
TV 8C 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf