Vishay/Dale CMF5543K200BERE70
CMF5543K200BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5543K200BERE70
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5543K200BERE70.pdf
Availability of CMF5543K200BERE70
QUANTITY
CMF5543K200BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5543K200BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF5543K200BERE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5543K200BERE70
Related LinksCMF5543K, CMF5543K200BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5543K200BERE70 Details Description
Related parts for CMF5543K200BERE70
IDC CABLE - MPL10K/MC10G/MPL10K datasheet.pdf
FUSE CERM 7A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf