Vishay/Dale CMF5543R200BHBF
CMF5543R200BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5543R200BHBF
Brief Description
RES 43.2 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5543R200BHBF.pdf
Availability of CMF5543R200BHBF
QUANTITY
CMF5543R200BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5543R200BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5543R200BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5543R200BHBF
Related LinksCMF5543, CMF5543R200BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5543R200BHBF Details Description
Related parts for CMF5543R200BHBF
FIXED IND 470UH 480MA 1.2 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN RCPT SUR 12POS .8MM TIN datasheet.pdf
TAPE POLYETHYLENE BLACK 2"X 36YD datasheet.pdf
WBXTHRDRLR SIDXIT 2.0M CABLE datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 11POS datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 22POS datasheet.pdf