Vishay/Dale CMF55442R00DHEA
CMF55442R00DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55442R00DHEA
Brief Description
RES 442 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55442R00DHEA.pdf
Availability of CMF55442R00DHEA
QUANTITY
CMF55442R00DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55442R00DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55442R00DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55442R00DHEA
Related LinksCMF5544, CMF55442R00DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55442R00DHEA Details Description
Related parts for CMF55442R00DHEA
RES SMD 4.12 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DIFF DUAL 8VSSOP datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CABLE 7POS S-ATA STR TO R/A .5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 165MA 6.8 OHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Board Cutout, Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
24-bit 192kHz Stereo DAC with 1.7Vrms Line Driver IC datasheet.pdf