Vishay/Dale CMF5544K200BEBF
CMF5544K200BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5544K200BEBF
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5544K200BEBF.pdf
Availability of CMF5544K200BEBF
QUANTITY
CMF5544K200BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5544K200BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5544K200BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5544K200BEBF
Related LinksCMF5544, CMF5544K200BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5544K200BEBF Details Description
Related parts for CMF5544K200BEBF
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
MOD DIODE GPP 1600V 160A M3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 500LM datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H datasheet.pdf