Vishay/Dale CMF55451R00BER6
CMF55451R00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55451R00BER6
Brief Description
RES 451 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55451R00BER6.pdf
Availability of CMF55451R00BER6
QUANTITY
CMF55451R00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55451R00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF55451R00BER6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)451
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55451R00BER6
Related LinksCMF5545, CMF55451R00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55451R00BER6 Details Description
Related parts for CMF55451R00BER6
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 15 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 24V LED AMBER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf