Vishay/Dale CMF55464K00FKEA
CMF55464K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55464K00FKEA
Brief Description
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55464K00FKEA.pdf
Availability of CMF55464K00FKEA
QUANTITY
CMF55464K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55464K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF55464K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55464K00FKEA
Related LinksCMF5546, CMF55464K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55464K00FKEA Details Description
Related parts for CMF55464K00FKEA
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-UMAX datasheet.pdf
RES 1.07 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MINI PANEL IND GREEN SEALED datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 12VOUT SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IDC CONN 26POS PLUG datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/02/180 3.5 BK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A AXIAL datasheet.pdf