Vishay/Dale CMF5546K400BHRE
CMF5546K400BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5546K400BHRE
Brief Description
RES 46.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5546K400BHRE.pdf
Availability of CMF5546K400BHRE
QUANTITY
CMF5546K400BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5546K400BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5546K400BHRE
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5546K400BHRE
Related LinksCMF5546, CMF5546K400BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5546K400BHRE Details Description
Related parts for CMF5546K400BHRE
RES 6.2 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 80MSPS 64-HTQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 2B 20MA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 91 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS CABLE PIN datasheet.pdf