Vishay/Dale CMF5546R400FHR6
CMF5546R400FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5546R400FHR6
Brief Description
RES 46.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5546R400FHR6.pdf
Availability of CMF5546R400FHR6
QUANTITY
CMF5546R400FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5546R400FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5546R400FHR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5546R400FHR6
Related LinksCMF5546, CMF5546R400FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5546R400FHR6 Details Description
Related parts for CMF5546R400FHR6
MODULE POWER ENTRY 6A PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC CONV A/D 16BIT DIFF 10-MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.24KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf