Vishay/Dale CMF5546R400FHRE
CMF5546R400FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5546R400FHRE
Brief Description
RES 46.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5546R400FHRE.pdf
Availability of CMF5546R400FHRE
QUANTITY
CMF5546R400FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5546R400FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5546R400FHRE
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5546R400FHRE
Related LinksCMF5546, CMF5546R400FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5546R400FHRE Details Description
Related parts for CMF5546R400FHRE
BATTERY PACK NICAD 2.4V 600MAH datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8MSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 200W D 44TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 165CABGA datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 70KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf