Vishay/Dale CMF55470K00GKBF
CMF55470K00GKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55470K00GKBF
Brief Description
RES 470K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF55470K00GKBF.pdf
Availability of CMF55470K00GKBF
QUANTITY
CMF55470K00GKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55470K00GKBF
Internal Part NumberEIS-CMF55470K00GKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55470K00GKBF
Related LinksCMF5547, CMF55470K00GKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55470K00GKBF Details Description
Related parts for CMF55470K00GKBF
IC 12BIT 20K UNIPOL A/D 8DIP datasheet.pdf
VARISTOR 423V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR RED PCMNT datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL HEAVY DUTY 1" datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CUT&POLISH WHEEL 14X4X8" 7A CRS datasheet.pdf
CONN HEADER 59POS SMD SNGL ROW datasheet.pdf