Vishay/Dale CMF55470K00JKEA
CMF55470K00JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55470K00JKEA
Brief Description
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55470K00JKEA.pdf
Availability of CMF55470K00JKEA
QUANTITY
CMF55470K00JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55470K00JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF55470K00JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55470K00JKEA
Related LinksCMF5547, CMF55470K00JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55470K00JKEA Details Description
Related parts for CMF55470K00JKEA
IC FLASH/MCU 16K 52 TQFP datasheet.pdf
CIR BRKR 1.5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8SMD datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf
P&S 2P 3W 30A/250V PLUG WTRTT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf