Vishay/Dale CMF5547K000BHEB
CMF5547K000BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547K000BHEB
Brief Description
RES 47K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547K000BHEB.pdf
Availability of CMF5547K000BHEB
QUANTITY
CMF5547K000BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547K000BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5547K000BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547K000BHEB
Related LinksCMF5547, CMF5547K000BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547K000BHEB Details Description
Related parts for CMF5547K000BHEB
IC REG SWTCHD CAP 5V 20MA SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 20A 600V datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf