Vishay/Dale CMF5547K000DHEB
CMF5547K000DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547K000DHEB
Brief Description
RES 47K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547K000DHEB.pdf
Availability of CMF5547K000DHEB
QUANTITY
CMF5547K000DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547K000DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5547K000DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547K000DHEB
Related LinksCMF5547, CMF5547K000DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547K000DHEB Details Description
Related parts for CMF5547K000DHEB
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 25 OHM 600V datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN ASSY HDR TINMAN datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 2.54MM T/H datasheet.pdf