Vishay/Dale CMF5547K500FKEB
CMF5547K500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547K500FKEB
Brief Description
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547K500FKEB.pdf
Availability of CMF5547K500FKEB
QUANTITY
CMF5547K500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547K500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5547K500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547K500FKEB
Related LinksCMF5547, CMF5547K500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547K500FKEB Details Description
Related parts for CMF5547K500FKEB
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM .5W 87DB 15X25MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC FILTR VID6CH SD/ED/HD 38TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70-5 datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf