Vishay/Dale CMF5547R500DHEB
CMF5547R500DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5547R500DHEB
Brief Description
RES 47.5 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5547R500DHEB.pdf
Availability of CMF5547R500DHEB
QUANTITY
CMF5547R500DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5547R500DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5547R500DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5547R500DHEB
Related LinksCMF5547, CMF5547R500DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5547R500DHEB Details Description
Related parts for CMF5547R500DHEB
CONN HEADER 2MM DUAL R/A 48POS datasheet.pdf
RES 6K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES MO 3W 200 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN 10POS 0.8MM SMT datasheet.pdf