Vishay/Dale CMF5548R700FKEA
CMF5548R700FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5548R700FKEA
Brief Description
RES 48.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5548R700FKEA.pdf
Availability of CMF5548R700FKEA
QUANTITY
CMF5548R700FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5548R700FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5548R700FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5548R700FKEA
Related LinksCMF5548, CMF5548R700FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5548R700FKEA Details Description
Related parts for CMF5548R700FKEA
CONVERTER DC/DC 3.3V 600MA 3W datasheet.pdf
FAN BLOWER 127X25.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 50.82VC SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 7.3A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 165A D2 datasheet.pdf