Vishay/Dale CMF55499K00FKEA70
CMF55499K00FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55499K00FKEA70
Brief Description
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55499K00FKEA70.pdf
Availability of CMF55499K00FKEA70
QUANTITY
CMF55499K00FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55499K00FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF55499K00FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55499K00FKEA70
Related LinksCMF55499, CMF55499K00FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55499K00FKEA70 Details Description
Related parts for CMF55499K00FKEA70
BOX ABS BLACK 6.69"L X 3.37"W datasheet.pdf
090 DIA CLSTR BLK VALOX 310 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC SINGLE 5V OUT 3W datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 6' datasheet.pdf
IC CLK GEN 3.3V EEPROM 32-TQFP datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 3PORT 420-SBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.25MM SMD AU datasheet.pdf