Vishay/Dale CMF55499R00BEEA
CMF55499R00BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55499R00BEEA
Brief Description
RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55499R00BEEA.pdf
Availability of CMF55499R00BEEA
QUANTITY
CMF55499R00BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55499R00BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55499R00BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55499R00BEEA
Related LinksCMF5549, CMF55499R00BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55499R00BEEA Details Description
Related parts for CMF55499R00BEEA
CONN CAP RCPT SIZE 15 MTL CHAIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.9A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 164POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00091UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf