Vishay/Dale CMF5549K900BHEA
CMF5549K900BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5549K900BHEA
Brief Description
RES 49.9K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5549K900BHEA.pdf
Availability of CMF5549K900BHEA
QUANTITY
CMF5549K900BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5549K900BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5549K900BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5549K900BHEA
Related LinksCMF5549, CMF5549K900BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5549K900BHEA Details Description
Related parts for CMF5549K900BHEA
FIXED IND 120UH 1.6A 250 MOHM datasheet.pdf
IC REG LIN W/SPR VSR 20-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 65MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 787 OHM 1% 5W datasheet.pdf
BUZZER 48-120VAC 75-85DB PNL MNT datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf