Vishay/Dale CMF5549K900FKR670
CMF5549K900FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5549K900FKR670
Brief Description
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5549K900FKR670.pdf
Availability of CMF5549K900FKR670
QUANTITY
CMF5549K900FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5549K900FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF5549K900FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5549K900FKR670
Related LinksCMF5549K, CMF5549K900FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5549K900FKR670 Details Description
Related parts for CMF5549K900FKR670
CARD EDGE 62POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 18POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
RES 510 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
RJI CORD 8XAWG26/7 PCRAN 2XIP2 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CABLE 16 COND FLT .050" GRY 300' datasheet.pdf
FRONT FRAME FOR MMZ202RF datasheet.pdf
CONN DSUB 22POS PIN datasheet.pdf
Stereo 10 W High-efficiency Class-D Audio Power Amplifier IC datasheet.pdf