Vishay/Dale CMF5549R900BEEA
CMF5549R900BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5549R900BEEA
Brief Description
RES 49.9 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5549R900BEEA.pdf
Availability of CMF5549R900BEEA
QUANTITY
CMF5549R900BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5549R900BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5549R900BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5549R900BEEA
Related LinksCMF5549, CMF5549R900BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5549R900BEEA Details Description
Related parts for CMF5549R900BEEA
LED TESTER BOX datasheet.pdf
TERM LOCK/FORK NYL 22-18AWG #8 datasheet.pdf
IC QUAD 2-1 DATASELCT/MUX 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BULB LED 24VDC .5W RED datasheet.pdf
TOOL INSERT Z-PACK TINMAN 4.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 185MA 3 OHM TH datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC VCXO 500.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf