Vishay/Dale CMF554K0200FLBF
CMF554K0200FLBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K0200FLBF
Brief Description
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K0200FLBF.pdf
Availability of CMF554K0200FLBF
QUANTITY
CMF554K0200FLBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K0200FLBF
Internal Part NumberEIS-CMF554K0200FLBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K0200FLBF
Related LinksCMF554K, CMF554K0200FLBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K0200FLBF Details Description
Related parts for CMF554K0200FLBF
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB SQUARE/GUARD WHT datasheet.pdf
RES SMD 4.64M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 14-20 AWG CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 545NH 230MA 1.9 OHM datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 31MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100 L.104 datasheet.pdf