Vishay/Dale CMF554K0700BHEK
CMF554K0700BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K0700BHEK
Brief Description
RES 4.07K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K0700BHEK.pdf
Availability of CMF554K0700BHEK
QUANTITY
CMF554K0700BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K0700BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF554K0700BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.07k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K0700BHEK
Related LinksCMF554K, CMF554K0700BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K0700BHEK Details Description
Related parts for CMF554K0700BHEK
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 48K 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X36 128-TQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 9PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf