Vishay/Dale CMF554K2200DHEA
CMF554K2200DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K2200DHEA
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K2200DHEA.pdf
Availability of CMF554K2200DHEA
QUANTITY
CMF554K2200DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K2200DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF554K2200DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K2200DHEA
Related LinksCMF554K, CMF554K2200DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K2200DHEA Details Description
Related parts for CMF554K2200DHEA
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V 1111 datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
IC LCD/OLED BIAS SUPPLY SOT25 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf