Vishay/Dale CMF554K5300BHEA
CMF554K5300BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF554K5300BHEA
Brief Description
RES 4.53K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF554K5300BHEA.pdf
Availability of CMF554K5300BHEA
QUANTITY
CMF554K5300BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF554K5300BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF554K5300BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF554K5300BHEA
Related LinksCMF554K, CMF554K5300BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF554K5300BHEA Details Description
Related parts for CMF554K5300BHEA
RES SMD 14.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT563 datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 22 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ADAPTER 256-FTBGA LCMXOE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TV 18C 14#22D 4#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
180UF 50V 12.5X42.5 105C RAD datasheet.pdf