Rohm Semiconductor LTR18EZPF5760
LTR18EZPF5760 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPF5760
Brief Description
RES SMD 576 OHM 1% 3/4W 1206
Datasheet Download
LTR18EZPF5760.pdf
Availability of LTR18EZPF5760
QUANTITY
LTR18EZPF5760 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPF5760
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPF5760
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPF5760
Related LinksLTR18E, LTR18EZPF5760 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPF5760 Details Description
Related parts for LTR18EZPF5760
RES SMD 931 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 10.5A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 135POS 3ROW datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
28AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf